FORTECA ZDOBYTA PO RAZ KOLEJNY!

Kolejny raz potwierdziliśmy naszą dominację w rozgrywkach ligowych! W środę przyjechał do nas po raz kolejny wicelider rozgrywek w tym sezonie - Forteca Świerklany. Spotkanie nie należało do najbardziej emocjonujących w dziejach naszego boiska, jednak po wyrównanym spotkaniu to my mogliśmy się cieszyć z kolejnych trzech punktów i rozpocząć przygotowania do ostatniego meczu w lidze, sobotniego z Szczakowianką Jaworzno.

LKS Bełk: Łobaczewski - Kaczmarczyk, Wybierek, Szary, Semeniuk - Jasiczek (75. M. Polak), Pieczka, Borowiec (46. Olczak), Liszka (63. Słaby) - Stanek, Glenc (46. Drapacz)

Forteca Świerklany: Fugiel - Radosław Żbikowski, Łupiński, Suchabek (76. Macionczyk), Sudoł - Plewa (88. Wita), Getler, Wowra, Pastuszak - Robert Żbikowski, Wieczorek

LKS Bełk [2] - [0] Forteca Świerklany
41' Rafał Wybierek
49' Sławomir Szary

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny starały się zdominować środek pola jednak żadnej nie wychodziło to na tyle, aby zawładnąć tym obszarem boiska. Z tego też powodu sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jednak jeśli już nasz zespół przedostał się pod pole karne rywali, zrobił to w sposób iście mistrzowski. Podanie Wybierka do Stanka, ten niespodziewanie oddaje mu piłkę piętką i Rafał wychodząc w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. W 41 minucie objęliśmy prowadzenie w meczu!

Druga połowa spotkania rozpoczęła się podobnie jak zakończyła pierwsza - od mocnego uderzenia Bełku. W 49 minucie Jasiczek dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej wyskakuje Szary i głową umieszcza piłkę w siatce. Od tego momentu na boisku zrobiło się nieco luźniej, Forteca stworzyła sobie kilka bardzo groźnych sytuacji. Najlepszą drużyna gości miała w 82 minucie, kiedy to napastnik Fortecy sprytnym uderzeniem podcinką prawie przelobował Łobaczewskiego, który końcówkami palców przerzucił piłkę na rzut rożny. W naszej drużynie próbował Liszka, próbował Drapacz jednak zawsze brakowało postawienia tej "kropki nad i" i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Kolejne spotkanie rozegramy już w sobotę, znowu na własnym obiekcie! Naszym przeciwnikiem będzie piąta drużyna tabeli ligowej - Szczakowianka Jaworzno! Zapowiedź już wkrótce pojawi się na naszej stronie! Mecz zaś zostanie rozegrany w w sobotę o godzinie 17:00!

Informujemy również, iż w trakcie pierwszego meczu barażowego z Ruchem Radzionków, piłkarzy na murawę będą wyprowadzali dzieci! Jeśli jesteś chętny by Twoje dziecko wyprowadziło za rękę najlepszych zawodników IV ligi śląskiej i ma nie więcej niż 10 lat - serdecznie zapraszamy do kontaktu z klubem. (tel: 601 752 538 - v-ce prezes Adam Teper)

Zapraszamy także na nasz FANPAGE, gdzie organizujemy różne konkursu, informujemy o ciekawostkach związanych z klubem i żyjemy naszym zespołem!