Brązowy medal w turnieju halowym oraz zwycięstwo z Iskrą Pszczyna!

W sobotni poranek na dobre rozpoczęliśmy przygotowania do rundy rewanżowej! O godzinie 9:00 rozpoczęliśmy turniej w Łaziskach Górnych zaś o 10:45 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek sędziego na boisku w Dębieńsku gdzie podejmowaliśmy Iskrę Pszczyna! Jeśli śledzicie naszego facebook'a - wszystkie wyniki już znacie i jesteście na bieżąco. Jeśli jednak tego nie robicie - zapraszamy do podsumowania sobotniego dnia!

Trafiliśmy do grupy B, gdzie zmierzyliśmy się z: Fortuną Wyry (wygrana 2:0 bramki: P. Rasek oraz R. Brzezina), AKS Mikołów (wygrana 5:1, bramki: 2x P. Glenc, 1x R. Brzezina, G. Spyra, P. Groborz) oraz Kamionka Mikołów (wygrana 3:2, bramki: 2x P. Glenc, 1x P. Groborz). Wyszliśmy z pierwszego miejsca w grupie, z bilansem 10-3.
W fazie pucharowej trafiliśmy na gospodarza turnieju - Polonię Łaziska Górne i niestety polegliśmy w tym spotkaniu 0:2. W meczu o trzecie miejsce wygraliśmy z Fortuną Wyry 4:1.

Drugim wydarzeniem tego dnia było spotkanie towarzyskie rozgrywane z Iskrą Pszczyna na sztucznej murawie w Dębieńsku. Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 10:45. Wyjściowa jedenastka prezentowała się następująco:

Łobaczewski, - Semeniuk, Kaczmarczyk, Wybierek, z. testowany - z. Test, z. Test, z. Test. - Z. Test. - Bysiec, Olczak

Nocne opady śniegu oraz mróz spowodowały, że boisko nie pozwalało na wiele naszym zawodnikom. Pierwsza połowa to próba skonstruowania jakiejkolwiek akcji na zaśnieżonym boisku. Nasz zespół w tej części gry przeważał, jednak strzał niecelny strzał Byśca i rajdy Olczaka nie dały żadnych rezultatów i zakończyliśmy pierwszą połowę bezbramkowym remisem. W drugiej połowie dominowaliśmy już w środku pola i pierwszy tego wymierny skutek przyszedł w 60 minucie, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym, piłka została wybita na dwudziesty metr a tam zawodnik testowany dopadł do piłki i zaskoczył bramkarza rywali. 1:0. W 70 minucie przebudził się nasz najlepszy strzelec - Piotr Bysiec który po dobrej wrzutce zawodnika testowanego, przyjął piłkę w polu karnym i umieścił ją w siatce. 2:0. Ten sam zawodnik, w 90 minucie dobił gości i po drużynowej akcji naszego zespołu i błędzie obrony Iskry ustalił wynik spotkania na 3:0.

Kolejny mecz towarzyski odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 10:45 na sztucznym boisku w Dębieńsku! Wszystkich chętnych zapraszamy na boisko, naszym przeciwnikiem będzie druga drużyna Górnika Zabrze!