Rozpoczynamy rundę rewanżową od porażki

Punktualnie o godzinie 12:00, w niedzielę rozpoczęliśmy rundę rewanżową w rozgrywkach III ligi z rezerwami Ruchu Chorzów. Mecz rozgrywaliśmy na głównym stadionie, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa pierwsza drużyna z Chorzowa. Niestety, razem z obiektem z ekstraklasy, do składu Ruchu zawitali także zawodnicy z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce co znacznie utrudniło zadanie naszym zawodnikom. Serdecznie zapraszamy do relacji z tego ciekawego spotkania.

LKS BEŁK: ŁobaczewskiD. Semeniuk, Wybierek, Wrana, Groborz (80. Kaczmarczyk) – Glenc (66. Duda), Rasek, Naidyszak (75. Grzech), Winkler (66 B. Semeniuk) – Olczak, Bysiec

RUCH II CHORZÓW: Lech – Żmuda, Szyndrowski, Trojak, Korczyński – Hanzel, LenartowskiGilewicz (75. Krakowski), Efir (73. Lesik), Siedlik Setla (84. Włodyka).

Kilka minut przed dwunastą, zawodnicy obu zespołów wyszli z szatni przy muzyce wydobywającej się z głośników zgromadzonych na stadionie przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie. Oba zespoły rozpoczęły mecz zmotywowane, gdyż porażka mogła spowodować "umocnienie" się w strefie spadkowej (w przypadku Ruchu) lub spadek do niej (w przypadku naszego zespołu). Niestety, zaczęliśmy bardzo pechowo. 12 minuta spotkania, akcja prawą stroną boiska, następnie wrzutka w pole karne i nieporozumienie Rafała Wybierka z Mateuszem Łobaczewskim i ten pierwszy ładuje piłkę do własnej siatki. 12 minuta - 1:0. Kolejne minuta, to bardzo dobra sytuacja z rzutu rożnego wykonywanego przez Wojciecha Raska, jednak bramkarz gospodarzy był na posterunku. Niestety, 30 minuta to fantastycznie podanie ze środka boiska między dwójkę naszych stoperów i Łukasz Siedlik wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem, mija go i celnie uderza do pustej siatki i mamy 2:0 dla gospodarzy. Nie jedną drużynę, z pewnością takie rozpoczęcie meczu by załamało - jednak nie nas! Kilka minut później, mieliśmy okazję do nawiązania kontaktu z Ruchem, jednak Piotr Glenc w pojedynku jeden na jeden z Lechem, nie dał rady i mieliśmy dalej wynik 2:0. Próbował także nasz nowy nabytek - Naidyszak, jednak nie trafił do pustej bramki po błędzie Lecha, a także Winkler który uderzył w dobrej sytuacji wprost w bramkarza. Do przerwy więc mieliśmy wynik 2:0 dla Ruchu.

źródło: sportnowiny.pl

Drugą połowę rozpoczęliśmy ambitnie, starając się jak najszybciej strzelić bramkę kontaktową i starać się doprowadzić do remisu. Niestety, zebraliśmy jedynie dwie żółte kartki. Jednak kilka minut później, przy wyprowadzaniu piłki kolejny błąd popełnił bramkarz gospodarzy i przez pewien moment bramka była pusta, jednak piłka podawana przez Olczaka z linii szesnastego metra nie doszła do odbiorcy czyli Piotra Byśca. W kolejnych minutach spotkania, mecz raczej toczył się w środku boiska, gdzie obie drużyny starały się dominować nad rywalem. W 88 minucie, Bartek Semeniuk wychodził już na czystą pozycję, jednak w sposób nieprzepisowy sprowadził go do parteru Marek Szyndrowski i sędzia pokazał drugi żółty kartonik, który w konsekwencji oznaczał opuszczenie murawy przez Szyndrowskiego. Z rzutu wolnego zagrożenie było nikłe, a do końca meczu rezultat już się nie zmieni i mecz zakończyliśmy wynikiem 2:0 dla Ruchu II Chorzów.
II POŁOWA

Reasumując, odczuwamy wielki niedosyt, bo mimo iż zespół z Chorzowa miał w swoim składzie zawodników trenujących z drużyną z ekstraklasy potrafiliśmy stworzyć sobie kilka bardzo dobrych sytuacji i gdyby lepsza skuteczność naszych zawodników, to moglibyśmy się pokusić o zdobycz punktową. Niestety, wynik pozostaje niezmienny a nam zostaje walka w kolejnych spotkaniach o ligowe punkty.

Kolejna okazja już w najbliższą sobotę 19 marca, na naszym obiekcie przywitamy wreszcie rundę rewanżową rozgrywek III ligi! Naszym przeciwnikiem będzie Grunwald Ruda Śląska. Więcej informacji podamy już niebawem!

Portal sportnowiny.pl przygotował także relację video z tego spotkania, serdecznie zapraszamy. Dostępna jest ona TUTAJ