Remisujemy z ROWem 1:1!

Ostatni sparing, który odbył się dzisiaj o godzinie 11:00 miał być ostatecznym sprawdzianem formy dla obu zespołów. Dla nas, jak i dla ROWu był to ostatni sparing przed zbliżającymi się meczami ligowymi. Jedynym plusem boiska, na którym rozgrywaliśmy dzisiaj mecz był fakt, iż nie była to sztuczna murawa, jednak pozostawiała ona mnóstwo do życzenia. Serdecznie zapraszamy do relacji z tego spotkania.

Skład LKS Bełk: Łobaczewski - Kaczmarczyk, Wrana, Wybierek, Semeniuk - Rasek, z. Testowany, z. Testowany, z. Testowany - Bysiec, Olczak

Skład ROW Rybnik: Kajzer (70′ Procek) – Krotofil (84′ Orzeł), Broniewicz (76′ Grabiec), Jary, GojnySiwek (58′ Reinhard), Spratek (46′ B.Slisz), Płonka, Jaroszewski (46′ Dzierbicki), Nowak (46′ Musiolik) – Gładkowski

Mecz rozpoczął się od początkowej przewagi ROWu Rybnik, który dłużej utrzymywał się przy piłce i miał więcej sytuacji strzeleckich. Niestety, już w 13 minucie straciliśmy bramkę na 1:0. Szybkie przejęcie w środku boiska przez zawodników ROWu, dobrze wyprowadzona kontra i strzałem z 16 metru Sebastian Siwek wyprowadza ROW na prowadzenie. 1:0. Nie musieliśmy długo czekać na wyrównanie! Już w 19 minucie nasz najlepszy napastnik - Piotr Bysiec strzela na 1:1. Dobre przyjęcie w środku boiska zawodnika testowanego, rozciągnięcie gry na lewą stronę przez Raska do Olczaka ten wrzuca w pole karne a tam Bysiec z woleja doprowadza do wyrównania i mamy 1:1! Kolejne minuty pierwszej części meczu nie przyniosły nam większej ilości groźnych sytuacji. Do przerwy - 1:1!

W drugiej części meczu, w składzie naszej drużyny pojawili się: Winkler, Mazur, Groborz, B. Semeniuk, Glenc, Krzystała, Stryczek

Druga część meczu zdecydowanie była spokojniejszą połówką od pierwszej połowy. Boiska nie pozwalało na zbyt wiele, gdyż grząska murawa utrudniała rozegranie piłki obu zespołom. W 65 minucie mieliśmy bardzo dobrą okazję, gdzie Winker posłał piłkę na wbiegającego Piotra Byśca, ten wygrał pojedynek z obrońcą i oddał groźne uderzenie które niestety obronił bramkarz gospodarzy, wybijając na rzut rożny. Kolejna sytuacja dla naszego zespołu, to także strzał Piotra Byśca który po rzucie rożnym uderzył piłkę głową a ta spadła wprost do "koszyka" bramkarza ROWu. Drużyna gospodarzy również miała swoje sytuacje, jednak strzał w 57 minucie minimalnie ominął bramkę strzeżoną przez Mazura. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i ostatni nasz sprawdzian kończymy wynikiem 1:1!

Z pewnością dużo nam dało takie spotkanie z wyżej notowanym rywalem. Pokazaliśmy, że potrafimy jak równy z równym grać w piłkę z drużyną z II ligi! Teraz, czas na mecze o stawkę!

Już za tydzień, 6 marca o godzinie 14:00 rozegramy zaległe spotkanie w Pucharze Polski z Fortecą Świerklany! Zapraszamy!