3:0 z Ruchem Zdzieszowice!

W sobotni poranek rozegraliśmy kolejny mecz kontrolny podczas przygotowań do rundy rewanżowej. Naszym przeciwnikiem, jak zapowiadaliśmy był Ruch Zdzieszowice który aktualnie jest prowadzony przez naszego byłego trenera - Adama Noconia. Mecz zapowiadał się arcyciekawie. Jak było? Serdecznie zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia!

Skład LKS Bełk (I połowa):
Łobaczewski - Kaczmarczyk, Wrana, Wybierek, Semeniuk - Groborz, z. Testowany, Rasek, Glenc - Bysiec, Olczak

Skład Ruchu Zdzieszowice (I połowa):
Fesser - Michniewicz, Bachor, Kostrzycki, Nowak - Marzec, Czajkowski, Damrat, Kiliński - Czapliński, Zaremba.

Ruch Zdzieszowice to drużyna z którą często spotykamy się na murawie. W naszej potyczce ligowej zremisowaliśmy 1:1 na terenie Zdzieszowic, zaś rok temu przegraliśmy podczas przygotowań do rundy rewanżowej. W sobotnim spotkaniu od początku meczu dominował Ruch. Mocne podmuchy wiatru, w tym przypadku wspierały drużynę ze Zdzieszowic i w pierwszych dwudziestu minutach spotkania to Ruch dominował w środku pola. Mimo to, to my zadaliśmy pierwszy celny cios po którym wyszliśmy na prowadzenie. W 26 minucie spotkania rajd Olczaka zakończył się faulem na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie spełzło na niczym, lecz do piłki dopadł Piotr Bysiec i dośrodkował wprost na głowę Piotra Glenca który otworzył wynik spotkania celną główką. 1:0. W kolejnych minutach pierwszej połowy, w dalszym ciągu przeważała drużyna gości lecz nie stworzyła sobie stuprocentowych sytuacji i do przerwy schodziliśmy z głowami podniesionymi do góry, mimo iż nasza gra pozostawiała wiele do życzenia.

Skład na II połowę LKSu Bełk:

Mazur - Semeniuk, Wrana, Krzystała, Groborz - Winkler, Rasek, Grzech, z. testowany - z. Testowany, Brzezina

W składzie Ruchu Zdzieszowic, w drugiej części gry pojawili się:
Sochacki, Rychlewicz, Sotor, Grek, Matuszek, Plachetka, Wanat, testowany

W drugiej części gry zaprezentowaliśmy się zdecydowanie lepiej a zmiennicy wnieśli dużo świeżości do gry naszej drużyny. Już w 48 minucie Rafał Brzezina wdarł się w pole karne Ruchu i został sfaulowany. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wrana i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Rzut karny można zobaczyć tutaj!
Wyrównana walka w środku pola przyniosła nam jeszcze jedną stuprocentową sytuację po której wyszliśmy na trzy bramkowe prowadzenie. W 58 minucie meczu Winkler fantastycznym podaniem obsłużył zawodnika testowanego, który z piłką wbiegł w pole karne i pokonał golkipera Ruchu. W dalszej części spotkania mieliśmy przyjemność oglądać wyrównaną grę z obu stron, jednak żadna z drużyn nie stworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych i mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla naszego zespołu.

Cieszyć z pewnością może wysoka wygrana nad drużyną, z którą już na wiosnę będziemy walczyć o punkty w tabeli ligowej. Niestety, gra w pierwszej części meczu pozostawiała wiele do życzenia i zostaliśmy przyparci do muru w tej części gry.

Kolejne spotkanie rozegramy już w najbliższą sobotę, z Grunwaldem Ruda Śląska. Mecz odbędzie się na terenie rywali!