Grunwald Ruda Śląska 2:2 LKS Bełk!

W sobotę, punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęliśmy kolejny sparing przygotowujący nasz zespół do rozgrywek ligowych w rundzie rewanżowej! Tym razem, naszym przeciwnikiem był zespół Grunwaldu Ruda Śląska. Grunwald jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w III lidze śląsko-opolskiej. Zajmuje aktualnie miejsce 15 z dorobkiem 11 punktów. Dla przypomnienia, nasz zespół znajduje się na 7 pozycji z dorobkiem 22 punktów! Serdecznie zapraszamy do relacji z tego spotkania!

Skład LKSu Bełk: Łobaczewski - Kaczmarczyk, Wybierek, Wrana, Groborz - Semeniuk D., Grzech, z. testowany, Glenc - Bysiec, Olczak

Skład Grunwaldu Ruda Śląska: z. testowany - Nowicki, Szczypior, Maciongowski, Cymański - Fredyk, Kiepura, Kowalski, Chwastek - Stanisławski, Dreszer

Na spotkanie wyszliśmy mocno skoncentrowani, mając w głowie sparing sprzed tygodnia kiedy to zostaliśmy przyciśnięci do ściany i mimo korzystnego rezultatu nasza gra nie wyglądała zbyt dobrze. Tym razem od początku staraliśmy się jak najbardziej szanować piłkę i tworzyć sobie sytuacje od pierwszej minuty. W 16 minucie taka okazja się nadarzyła za sprawą Piotra Byśca, który tym razem dośrodkował piłkę wprost na głowę Damiana Olczaka a ten umieścił piłkę w siatce i mogliśmy się cieszyć z objętego prowadzenia! Kolejne minuty to próby wyprowadzenia kolejnych kontrataków i skonstruowania zabójczej akcji z obu stron. Z naszej strony próbował Bysiec zaś Grunwald starał się zaskoczyć Dreszerem który trafił w poprzeczkę, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie i do szatni mogliśmy schodzić z jedno bramkowym prowadzeniem! W drugą część spotkania lepiej weszła drużyna Grunwaldu Ruda Śląsk którzy starali się odrobić stratę jednej bramki. W 50 minucie fantastyczną interwencją popisał się Łobaczewski, który powstrzymał w sytuacji sam na sam napastnika gospodarzy. W 66 minucie mieliśmy bardzo dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia, jednak w zamieszaniu przed polem karnym Grunwaldu z obrońcami gospodarzy, Piotr Bysiec nie zdołał skierować piłki do pustej bramki. Niestety, dwie minuty później Talaga doprowadził do wyrównania po bardzo dobrym uderzeniu z narożnika pola karnego i mieliśmy 1:1. Kolejne minuty mogły w szczególności podobać się kibicom - w 73 minucie Mazur broni sytuację sam na sam Grunwaldu i jednocześnie wyprowadza kontrę która okazuje się zabójcza. Na 30 metrze piłkę dostaje Olczak, następnie doskonałym podaniem znajduje Winklera w polu karnym, a ten po przyjęciu piłki, umieszcza ją w siatce obok paradującego bramkarza! Niestety, nie dowieźliśmy tego wyniku do końca spotkania ponieważ w 85 minucie, Stanisławski doprowadził po raz kolejny do wyrównania stanu meczu i po podaniu Chwastka zdobył bramkę. W 90 minucie spróbowaliśmy po raz ostatni w tym spotkaniu przechylić szalę na naszą stronę - z rzutu rożnego dośrodkowywał Winkler, do piłki dopadł Wybierek jednak jego strzał głową uderzył w poprzeczkę bramki Grunwaldu.

Remisowy wynik, z przebiegu spotkania wydaje się być wynikiem sprawiedliwym. Obie drużyny rozegrały dobre spotkanie, zdobywając po dwie bramki.

Kolejne spotkanie naszego zespołu odbędzie się w najbliższą sobotę, ponieważ środowy sparing z GKSem Tychy został odwołany. Szczegóły tradycyjnie będziemy podawać na bieżąco!