Bardzo ważna informacja w związku z zbliżającym się meczem!

W związku z zbliżającym się meczem z Góralem Żywiec należy zapoznać się z paroma informacjami. Jako, iż jest to spotkanie podwyższonego ryzyka, kibiców prosi się o przeczytanie poniższych tekstów.

„Imprez sportowych tj. meczy piłki nożnej

rozgrywanych na boisku w Bełku przy ul. Głównej”

Organizatorem meczów piłki nożnej jest LKS Bełk

Niniejszy regulamin został opracowany na podstawie Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. obezpieczeństwie imprez masowych Dz. U. Nr 62, poz 504, z późniejszymi zmianami oraz postanowień i uchwał PZPN. Zawiera on warunki uczestnictwa izasady zachowania się osób na niej obecnych.

1. Zarząd Klubu zastrzega obie wyłączne prawo do wpuszczania osób na teren boiska.
  2. Osoby uczestniczące w oglądaniu meczy piłki nożnej są zobowiązane zachowywać się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych osób, a w szczególności przestrzegać postanowień tego regulaminu.
  3. Należy bezwzględnie przestrzegać poleceń wydawanych przez pracowników Służby porządkowej iinformacyjnej.
  4. Służba porządkowa i informacyjna ma prawo legitymowania, przeglądania odzieży i bagażu oraz stosowania technicznych urządzeń wykrywających.
  5. Wszelkie wejścia i wyjścia oraz drogi ewakuacyjne muszą być w stanie wolnym.
  6. Zabrania się wnoszenia na teren boiska i posiadania przez osoby tam przebywające:
  • broni wszelkiego rodzaju,
  • przedmiotów niebezpiecznych które mogą być użyte jako broń lub pociski,
  • materiałów wybuchowych,
  • wyrobów pirotechnicznych,
  • materiałów pożarowo niebezpiecznych,
  • napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych,
  • opakowań szklanych,

W przypadku wnoszenia na stadion przedmiotów o których mowa w ust. 6 zostaną one odebrane przez służbę porządkową i uznane za śmieci – przekazane do utylizacji a gdy będą to materiały niebezpieczne to osoby je posiadające zostaną przekazane Policji wraz z tymi przedmiotami.

• Zabrania się wprowadzania na teren boiska zwierząt.
  1. W czasie trwania meczy piłki nożnej, osoby kibicujące są zobowiązanie posiadać przy sobie dokument umożliwiający stwierdzenie ich tożsamości, oraz należy zachować bilet.
  2. Wstęp na mecz piłki nożnej osoby małoletniej do lat 13 następuje wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.
  3. Osoby uczestniczące w oglądaniu meczy piłki nożnej mogą przebywać tylko na miejscach, określonych na sprzedanym bilecie lub karnecie.
  4. Ponadto zakazuje się:
  • wchodzenia i przechodzenia przez budowle i urządzenia przeznaczone do powszechnego użytku, urządzenia oświetleniowe, pomosty, drzewa, maszty oraz na obszary, które nie są dopuszczone dla osób postronnych np. miejsca ogrodzone, miejsca oznakowane, murawa boiska, pomieszczenia techniczne, pasy bezpieczeństwa, itp.
  • zatrzymywania się i przebywania w przejściach ewakuacyjnych oraz w przejściach sektorowych,
  • rzucania wszelkimi przedmiotami,
  • rozniecania ognia, zapalania środków pirotechnicznych,
  • zasłaniania twarzy lub innego maskowania się celem uniemożliwienia identyfikacji przez Policję, Służby porządkowe i informacyjne,
  • wywieszania flag i transparentów o treściach rasistowskich, obraźliwych lub prowokacyjnych. Powyższe dotyczy także ubioru uczestników imprezy masowej,
  • przebywania na obiekcie pod wpływem alkoholu lub środków psychotropowych,
  • używania wulgarnego i obraźliwego słownictwa, śpiewania obscenicznych piosenek i obrażania innych uczestników imprezy masowej.
  1. Zabrania się sprzedawania towarów bez zezwolenia, rozdawania druków iprzeprowadzania zbiórek pieniężnych.
  2. Parkowanie pojazdów mechanicznych dozwolone jest w miejscach do tego wyznaczonych.
  3. Osoby naruszające porządek publiczny lub przepisy niniejszego Regulaminu będą usuwane zterenu trwającego meczu piłki nożnej i pociągnięte do odpowiedzialności karno – administracyjnej.
  4. Wypadki i szkody należy natychmiast zgłosić Organizatorowi.